Supetar, 29.06.2024. 10:30 - 29.06.2024. 16:00

Stolni tenis
Prijavljeni
Prijava: 44, Igrača: 22, Gradova: 11, Država: 2
Izvještaj natjecanja
U Supetru povodom Dana grada Supetra Svetog Petra i Pavla održan je turnir u stolnom tenisu

1.Kup Svetog Petra u stolnom tenisu

KAŠIĆ BEZ IZGUBLJENOG SETA

Pod pokroviteljstvom grada Supetra u srednjoškolskoj dvorani popularno nazvanoj "La Škatula", a u organizaciji novoosnovanog stolnoteniskog kluba Gallo iz Supetra, odigran je prvi turnir na zelenim stolovima.Nakon skoro 50 godina pauze stolni tenis se vratio u Supetar. Sudjelovalo je 24 natjecatelja koji su došli iz Splita, Zagreba, Slavonskog broda, Sinja, Ploča, Daruvara, te su i tri mlada Talijanca porijeklom iz Supetra bili učesnici prvog stolnoteniskog kupa grada Supetra. Turnir se igrao samo u apsolutnoj kategoriji, znači za sve uzrasne kategorije. Od Bračana na turnir najviše je nastupilo tri Postirana, po dva Supetrana i Nerežišćana, te po jedan Mirčanjanin i Donjohumčanjanin, što čini ukupno 9 stolnotenisača s Brača.

1. Kup Svetog Petra i Pavla prema očekivanju osvojio je 58-godišnji Nikola Kašić, bez izgubljenog seta, porijeklom Splićanin, ali trenutni stanovnik Nerežišća.
 Kašić je u odličnoj predstavi završnog finala pobijedio uvjerljivo Splićanina Zorana Šunjića. U konkurenciji parova prvo mjesto osvojili su igrači supetarskog Stk Gallo, Ivan Kusanović i Renato Busija.
U uzbudljivom i neizvjesnom finalu parova svladali su uigrani postirski tandem Glavinića, Tonia i Jakova. U parovima se razigravalo i za 3. mjesto gdje su Kašić i Juričević svladali par Kovač-Kujović.

Najmlađi učesnik turnira je dvanaestogodišnji Maroje Massimino iz Giarre Sicilija Italija porijeklom Radetić iz Supetra, dok je najstariji s 63 godine starosti Renato Busija iz Slavonskog Broda.

(11:5)(11:4)(11:3)

Prvi povijesni kup grada Supetra u stolnom tenisu ostati će urezan pobjednik u prijelaznom peharu.
Turnir je protekao u odličnoj organizaciji natjecanja kojemu su u mnogome pridonijeli sponzori turnira, a i neki građani su pomogli na razne načine. Posebne zahvale organizatora ipak idu osnovnoj školi Pučišća, srednjoj školi Supetar, općini Nerežišća, gradu Supetru, pekari Diana, foto Peđa, foto Pero Dragičević i još nekim privatnicima koji su pomogli, ali su htjeli za javnost ostati anonimni. Ovo je prvi, ali sigurno ne i posljednji turnir u stolnom tenisu u gradu Supetru.